Dvarčionys
Liepos 12 d., penktadienis
Naujienos ir renginiai

Bibliobusas prisijungė prie kultūrinio ralio „Mototourism Sprint 2024“ su „Moto Guzzi“

Didžiulis būdys motociklininkų birželio 8 d. zujo visoje Lietuvoje. Šią dieną iš Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kiemelio startavo kultūrinis ralis „Mototourism Sprint 2024 su Moto Guzzi“, skirtas Europos Sąjungos ir Nato 20-mečiui.

 „Mototourism Sprint 2024 su Moto Guzzi“ ralio dalyviai, vykdydami organizatorių parengtas užduotis ir rinkdami taškus, važiavo motociklais po sostinę ir Vilniaus regioną, Kaišiadorių rajono savivaldybę, aplankė įdomias istorines, kultūros ir paveldo vietoves ir finišavo „Lietuvos kultūros sostinėje 2024“ – Kaišiadoryse.

Daugiau kaip 600 intelektualių dalyvių motociklais keliaus pažinti kultūros, paveldo ir istorijos, krašto gynybos, verslo objektų. Specialus maršrutas dedikuotas Lietuvos 20 metų narystės Europos Sąjungoje ir NATO jubiliejams bei Kaišiadorių krašto istorijai.

Ralis nuolatos įtraukia į savo maršrutus bibliotekas visose Lietuvos kraštuose. Bibliotekos, kad ir pačios mažiausios, yra kur kas daugiau nei vieta pasiimti knygas.

Vilniaus Centrinė Biblioteka kartu su Vilniaus miestu žengė dar toliau. Jie patys atvyksta į tuos Vilniaus miesto rajonus, kurie kol kas neturi nuolatinės bibliotekos. Šio unikalaus projekto pavadinimas – bibliobusas. Kitaip – mobili biblioteka.

Viešosios bibliotekos paslaugoms, kultūrinei ir edukacinei veiklai pritaikytas bibliobusas vyksta į nuo Vilniaus centrinės bibliotekos padalinių nutolusius rajonus – Antavilius, Trakų Vokę, Salininkus, Dvarčionis ir Pavilnį ir kviečia vaikus bei suaugusiuosius atrasti skaitymo džiaugsmą ir aktyviai dalyvauti bendruomenės renginiuose.

Bibliobusas pilnai suprojektuotas ir pagamintas Lietuvoje. Bibliobusas turi numatytą tvarkaraštį ir maršrutą, tačiau išskirtinai dėl ralio dalyvių, birželio 8 d. jis pakeitė savo įprastą šeštadienio lokaciją ir atvyko čia, į Balsius. Džiaugiamės, kad kartu sukūrėme puikią progą ralio dalyviams ir Balsių gyventojams susipažinti su Bibliobusu.

Kiekvienas ralio maršruto objektas specialiai atrinktas ir sukurtas tik šiam renginiui. Prie atrankos ir rekomendacijų prisidėjo ilgamečiai ralio partneriai Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Kaišiadorių rajono savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybė.