Dvarčionys
Liepos 12 d., penktadienis

Apie bibliobusą

Kas tas bibliobusas?

Mes moderni ir šiuolaikiška mobili biblioteka. Esame čia tam, kad į Vilniaus apylinkes atvežtume daugiau knygų, kultūrinio ir edukacinio šurmulio. Čia kursime veiklas visoms amžiaus grupėms ir bursime žmones jaukiems pasibuvimams kartu.

Kur rasti bibliobusą?

Užmesk akį į bibliobuso tvarkaraštį – ten rasi bibliobuso stoteles.

Ar asmenys turintys judėjimo negalią gali savarankiškai atvykti į bibliobusą?

Aišku! Bibliobuse įrengėme keltuvą, kad kiekvienas norintis skaityti galėtų užsukti į svečius.

Ką galima rasti bibliobuse?
 • Draugišką bibliobuso darbuotoją
 • Knygų fondą
 • Nemokamą internetą
 • Kompiuterizuotas darbo vietas
 • Vietą skaitymui ar laisvalaikio leidimui
 • Ir daug kitų veiklų – pasižiūrėk čia.
Ką galima veikti bibliobuse?

Skaityk, dirbk ir kurk! Taip pat kviečiame užsukti į mūsų renginius.

Kuriose stotelėse stoja bibliobusas?
 • Antavilyje
 • Trakų Vokėje
 • Salininkuose
 • Dvarčionyse
 • Pavilnyje

Tikslų tvarkaraštį ir adresus rasi čia.

Koks bibliobuso darbo laikas?

Antradieniais – šeštadieniais nuo 10 iki 19 val.

Sekmadienį – pirmadienį bibliobusui laisvadienis.

Kaip atrodo bibliobusas?

Mus pažinsi iš tolo – nėra tokios kitos žaismingos keliaujančios bibliotekos. Tai didelis bibliobusas, kurį puošia spalvingos iliustracijos. Pamatyk mus čia.

Kaip pasiskolinti knygą?

Ar bibliobusas atveža knygas į namus?

Į namus – ne, bet arčiau namų atvešime lengvai. Bibliobusas atveža knygas į toliau nuo Vilniaus centro esančius rajonus: Antavilius, Salininkus, Pavilnį, Dvarčionis ir Trakų Vokę. Užsuk ir išsirink norimų skaitinių.

Kaip tapti skaitytoju? Skaitytojo pažymėjimas?

Tapti skaitytoju paprasta kaip dukart du! Nesvarbu, ar esi iš Lietuvos, ar iš kitur, tiesiog užsuk į bibliobusą su savo asmens dokumentu, ir mes tave priimsime. Užpildyk registracijos kortelę, susipažink su bibliotekos taisyklėmis ir pasižadėk jų laikytis.

Jei dar neturi LIBIS skaitytojo pažymėjimo iš bet kurios Lietuvos bibliotekos, mes tau įteiksime naują blizgantį skaitytojo pažymėjimą! Be to, gausi savo slaptą kodą į ibiblioteka.lt el. katalogą.

Ar skaitytojo pažymėjimas galioja kitose Lietuvos bibliotekose?

Tavo skaitytojo kortelė – tai tarsi gerai iškeptas pasas! Jei jau turi bet kurios Lietuvos bibliotekos skaitytojo pažymėjimą, esi laukiamas ir čia. Tiesiog užsuk pas mus ir užsiregistruok.

Kaip pasiskolinti knygą?

Viskas, ko reikia, yra LIBIS skaitytojo pažymėjimas. O kad skolinimasis būtų dar lengvesnis – gali pateikti ir elektroninę skaitytojo pažymėjimo versiją, kurią rasi prisijungęs prie portalo ibiblioteka.lt, skiltyje Mano ibiblioteka ir pasirinkus Skaitytojo pažymėjimas.

Ar galiu knygą užsakyti internetu?

Aišku! Užsuk į el. katalogą ibiblioteka.lt, pasirink norimą knygą ir iš Vilniaus centrinės bibliotekos padalinių pasirink bibliobusą. Spausk užsakyti/rezervuoti ir pasirink atsiėmimo būdą „Bibliobusas“. Kai užsakymo būsena bus „Dokumentas paruoštas“ arba į pašto dėžutę gausi tai patvirtinantį el. laišką, atvyk atsiimti knygos.

Kaip atsiimti užsakytą knygą iš bibliobuso?

Gavęs žalią šviesą elektroniniu paštu, sek bibliobuso maršrutą ir pasirink patogiausią stotelę. Knygai atsiimti turi 9 dienas.

Kiek knygų galiu pasiskolinti?

Gali pasiskolinti ne daugiau nei 5 leidinius.

Kuriam laikui galiu pasiskolinti knygas?

Knyga gali džiaugtis ne ilgiau kaip 31 kalendorinę dieną.

Kaip pratęsti naudojimosi knygomis terminą?

Pratęsti knygos terminą gali susisiekęs su bibliobuso darbuotoju arba prisijungus prie el. katalogo. Skiltyje „mano biblioteka“ pasirinkęs „užsakymai“ matysi visą savo skaitymo istoriją. Prie paimtos knygos matysi 3 taškus, kuriuos paspaudęs rasi funkciją pratęsti knygą. Pratęsti leidinių grąžinimo terminą galima ne daugiau nei 3 kartus, jei jų nėra rezervavęs kitas skaitytojas. Dėmesio – pasibaigus grąžinimo terminui, pratęsti gali tik susisiekęs su bibliobuso darbuotoju telefonu ar el. paštu.

Kokias knygas turi bibliobusas?

Įdomu, kas yra mūsų knygų lentynose? Turime 1000 knygų visoms amžiaus grupėms, tai puiki grožinės ir negrožinės literatūros lietuvių ir užsienio kalbomis kolekcija. Visą informaciją gali rasti el. kataloge ibiblioteka.lt. Leidinių paieškos lauke pasirink „detalioji paieška“ ir įvesk bibliotekos duomenis: laukelyje „Biblioteka“ rinkis „Vilniaus miesto savivaldybės centrinę biblioteką“, laukelyje „Fondas/filialas“ rinkis „Bibliobusas“ ir spausk „Ieškoti“.

Kaip grąžinti perskaitytą knygą?

Perskaitęs knygą atnešk ją į bibliobusą.

Ar galiu grąžinti knygą į biblioteką?

Ne, jei pasiskolinai bibliobuse, teks grąžint ją į bibliobusą.

Ar yra delspinigiai?

Nesijaudink, delspinigių už laiku negrąžintus leidinius neskaičiuojame. Tikimės, kad būsi geras ir knygas grąžinsi laiku.

Ką daryti jei pamečiau knygą?

Pametei knygą? Ups! Geriausia būtų mums nupirkti identišką. Jei tai neįmanoma, pasitark su mūsų bibliotekos darbuotojais, kurie patars kaip gali atitaisyti žalą.

Ar galima dovanoti knygas bibliobusui?

Turi knygų, kurias nori padovanoti? Labai miela, tačiau mes negalime priimti tavo dovanų. Jei nori mums ką nors padovanoti, padovanok mums savo dėmesį – tapk mūsų skaitytoju ir susipažink su mūsų fantastiška knygų kolekcija.

Paslaugos

Ar galiu naudotis bibliobuso internetu?

Aišku! Su bibliobuso nemokamu internetu naršyk laisvai.

Ar galiu pasidaryti kopiją/ atsispausdinti dokumentus bibliobuse?

Laisvai spausdink viską, ko reikia. Nesijaudink, mūsų kainos nesikandžioja. Susipažink su jomis čia.

Ar dalyvavimas renginyje nemokamas?

Mūsų renginiai nemokami, tad kiekvienas renginys laukia tavęs išskėstomis rankomis.

Ar reikia registruotis į renginį?

Nerimauji, kad praleisi renginį? Jei į renginį reikia užsiregistruoti, tiesiog atkreipk dėmesį į žymą „Registruotis“, esančią mūsų svetainėje šalia informacijos apie renginį.