Dvarčionys
Liepos 12 d., penktadienis
Naujienos ir renginiai
RenginiaiBūtina registracija

Gegužės 19 d. – kaimynų diena Pavilnyje!

Pavilnys
RenginiaiBūtina registracija

Pasaulio bendruomenės gegužę švenčia Kaimynų dieną. Švęsti kartu kviečia ir bibliobusas! Gegužės 19 d. 12.00 val. Pavilnio bendruomenės namų kieme (Vandens g. 9) laukiami visi Pavilnio gyventojai! Pasimatykime ir pabendraukime, padraugaukime, sudalyvaukime kūrybinėse veiklose, susėskime už vieno stalo. Gros gyva muzika, koncertuos Pavilnio vaikų ir suaugusiųjų kolektyvai. 

Daugiau apie šventę https://www.facebook.com/events/472002248499997/ 

Kaimynų dienos proga bendradarbiaujant su Šeduvos žydų istorijos muziejumi bibliobusas siūlo sudalyvauti edukacijose!

Gegužės 19 d., sekmadienį, 12-15 val., muziejininkės kviečia Pavilnio bendruomenės narius į bibliobusą! Kartu su kaimynais išmėginsite jėgas ir supinsite šventinę pynutę-chalą, identifikuosite su judaizmu susijusius objektus, sužaisite žydų sukučio-dreidlo žaidimą, užsirašysite savo vardą hebrajiškai. Sužinosite ką dar Lietuvoje ilgus amžius šalia gyvenusios žydų ir lietuvių bendruomenės nusižiūrėjo ir kaimyniškai vieni iš kitų pasiskolino. Kol suaugusieji smalsiai mąstys, mažieji šventės dalyviai galės statyti savo namą, gyvenvietę ar visą miestelį.

Žodis „štetlas“ yra kilęs iš jidiš kalbos ir reiškia „miestelis“. Všį „Dingęs štetlas“ – Šeduvos žydų istorijos muziejus duris atvers 2025 metais. Naujas muziejus yra statomas Šeduvoje, Radviliškio rajone.